Dodał(a): Sylwia w dniu: 19-05-2010

Dzisiaj w (Koronowie) wielkie zbiegowisko. To (Sylwia) i (Darek) mają weselisko. Dzisiaj nasza (Sylwia) mężatką została i swemu (Darkowi) będzie gotowała. Codziennie ciepły obiad mu postawi i niedługo (Darek) mocno się poprawi. Regularnie teraz spać pójdzie on także, przy tym inne rzeczy dostanie, a jakże! Oboje są młodzi więc ciepło im wszędzie, gdy się spać położą, gorąco im będzie. Żeby zawsze ciepła dobra była miara, oto się nasz (Darek) napewno postara. Bo to krew nie woda w naszym (Darku) płynie więc i ród (Nowaków) nigdy nie zaginie. Teściowie nie z filmu ani też ze zdjęcia więc i kilka wnuków będą chcieć od zięcia. A nasz (Darek) blednie ze strachu: „Mój Boże”…strachu to Ty nie miej, (Sylwia) Ci pomoże. Dziadek będzie dumny, teść to przecież szczery, gdy pod rękę pójdzie z wnuczką na spacery. Też dla babci wnuczek musi być, a jakże! Dla Was w domu trzecie nie zawadzi także. Dzisiaj to dla Polski dzieci dużo warte, a więc dla Ojczyzny będzie tamto czwarte. Piąte dla rezerwy, a szóste z miłości. Siódme dużo w życiu przyniesie radości. Siedem pociech miejcie i dużo miłości, niech Wam życie płynie zupełnie bez troski. Niechaj zawsze zgoda u Was w domu bawi, to też Wam napewno Bóg pobłogosławi.

Dzisiaj w (Koronowie) wielkie zbiegowisko. , 7.7 out of 10 based on 417 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń:
Ocena: 7.7/10 (głosy: 417)

5 Responses to “Dzisiaj w (Koronowie) wielkie zbiegowisko.”

 1. Bardzo szowinistyczne, idiotyczne i staroswieckie zyczenia…nieco depresyjne!po ich przeczytaniu nie mam zamiaru brac slubu z kims komu mam uslugiwac jak sluzka. Zdecydowanie czas na postep mentalny.

  agata dnia cze 2, 2010


 2. wiocha, wiocha, wiocha !!! dobre dla Młodej Pary z Pcimia Dolnego ;)

  juras dnia wrz 24, 2010


 3. A mi się podoba, jest śmieszne i tak powinno być. Wiadomo, że nikt nie będzie tego brał poważnie. Napisałam to parze młodej gdzie panna młoda nie umiała gotować a pan młody był „słusznej” postury więc całkowite przeciwieństwa i bardzo im się podobało. Stwierdzili, że to były najlepsze życzenia jakie dostali :)

  ja dnia paź 1, 2010


 4. A mi się podoba moja ciocia w listopadzie bierze ślub i mam zamiar jej takie coś przeczytać uważam że ci którzy napisali że to bzdury,wiocha itp to się po prostu na żartach nie znają B-)

  klaudia dnia mar 15, 2011


 5. wiejskie zyczenia jak na Koronowia przystało

  remek dnia sie 4, 2012


Dodaj komentarz

 •  
 •  
 • Newsletter

  • Twoj adres email:

   Zapisz się
   Usuń adres

 •  
 •  
strony www gorzów
kursy angielskiego